Zadzwoń do nas:

Zadaj pytanie
wyślij
Question send - thank you
Please fill all the required fields

CENTRUM SZKOLENIOWE "DEDAL" s.c.

WYMAGANY MINIMALNY POZIOM ZNAJOMOŚCI JĘZYKA

PROGRAM „Wochenendgesprãche”, oparty jest na alternatywnej metodzie (podejściu do) nauczania języków obcych (alternatywnej w stosunku do obecnie obowiązującej od XVIII w. metody nauczania w szkołach publicznych, chociaż co do istoty jest jak najbardziej naturalna, gdyż każdy z nas we wczesnym dzieciństwie uczył się tą metodą mówić po polsku, a native speakerami byli nasi najbliżsi). Przy tej okazji warto przypomnieć, że już sto lat temu polski historyk i historiozof F. Koneczny zauważył: „doświadczenie uczy, że nikt się jeszcze w szkole (państwowej) nie nauczył władać żadnym językiem, co stanowi istotny cel nauki języków żywych”. I... zaproponował alternatywne rozwiązanie.

Metoda ta w języku angielskim określana jest jako „total immersion”, zaś w języku polskim: „całkowite zanurzenie”, „przesiąknięcie językiem”, my zaś określamy jako „nauka języka przez mówienie”, jak dziecko... Bez książek, wkuwania reguł gramatycznych, testów…

PROGRAM „Wochenendgesprãche to 6 dni, 48 godzin konwersacji w „grupie” i „1 na 1” z native speakerami. Jeden lektor prowadzi zajęcia w grupie wg „Podstawy programowej” (poniżej), drugi, bądź trzeci (w zależy od wielkości grupy) rozmawia „1 na 1” z każdym uczestnikiem podczas spaceru, bądź przy filiżance aromatycznej kawy lub herbaty.

PROGRAM „Wochenendgesprãche skierowany jest do osób, które ukończyły 16 lat i znają język angielski na poziomie wg Skali Rady Europy nie niższym niż A2. Nie jest to więc nauka od „0”.

Dlaczego warto?

1. Bo to efektywna metoda,

2. bo jest naturalna,

3. bo pomaga uniknąć, bądź skorygować błędy,

4. bo umożliwia kontakt z naturalnym i różnorodnym akcentem,

5. bo uczestnik przełamuje bariery językowe,

6. bo pozwala nabrać pewności w posługiwaniu się językiem obcym,

7. bo w trzy weekendy zyskuje się językowo więcej, niż podczas dwóch lat nauki w szkole,

8. bo uświadamia, że własna praca, wysiłek i determinacja jest podstawą nauki języków obcych,

9. bo pozwala poznać ciekawych ludzi i różne kultury.

"A2"

6 dni x 8 godzin = 48 godzin KONWERSACJI

Zajęcia w "grupie" i "1 na 1"

KONWERSACJE przy stole

PODSTAWA PROGRAMOWA

JĘZYK ANGIELSKI

JĘZYK NIEMIECKI

Dzień 1

1.1 Poznajmy się.

1.2 Poznajemy kraj X np. kraj lektora, jego geografię, środowisko, klimat,świat roślin i zwierząt,                            ciekawe miejsca, miasta itp.

1.3 Podróżujemy. Dlaczego podróżujemy? Czy warto podróżować?

Dzień 2

Tematyka zajęć:

2.1 Hobby, pasja, spędzanie wolnego czasu.

2.2 Praca.Szkoła. Zawód wykonywany, a.zawód wymarzony. Kryteria wyboru zawodu. Przysłowia                        związane z pracą.

Dzień 3

Tematyka zajęć:

3.1 Pogoda, zjawiska pogodowe, pory roku.

3.2 Dom. Warunki życia na wsi, w małym mieście, w metropolii. Warunki mieszkaniowe młodych ludzi.

Dzień 4

Tematyka zajęć:

4.1 Odżywianie się. Potrawy, przepisy na przygotowanie potraw, zdrowe żywienie warto, czy nie warto?

4.2 Zdrowie/choroba. Zdrowy i niezdrowy styl życia, jego różne przejawy w kraju i za granicą. Stres, jego              wpływ na życie ludzkie.

Dzień 5

5.1 Ochrona środowiska. Zagrożenia dla środowiska. Perspektywy na przyszłość

5.2 Rozwój techniki. Odkrycia naukowe. Nowinki techniczne XXI wieku. Wady i zalety odkryć naukowych.            Wpływ wynalazków na nasze codzienne życie.

Dzień 6

Tematyka zajęć:

6.1 Podsumowanie i ocena „Wochenendgesprãche”.

UWAGA!

PODSTAWA PROGRAMOWA MOŻE  ULEC ZMIANIE W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB I SUGESTII UCZESTNIKÓW!

JĘZYK ANGIELSKI

JĘZYK NIEMIECKI